SPREY VE ROTOR SPRİNG İLE OTOMATİK SULAMA SİSTEMİ

Çim alanlarda ve yer örtücülerin olduğu alanların sulamasında kullanılan sistemdir.su basıncının optimum olduğu koşullarda elektrikli vanalar yardımıyla,püskürtme şeklinde  homojen bir sulama yapılmasını sağlar.sprey ve rotor springlerin sabit açılı (0 -360 derece) olanları ve suyun basıncıyla (0 – 360 derece) dönüş yapabilen açılı modellerdir.

 

DAMLAMA BORULARI YARDIMI İLE OTOMATİK  SULAMA SİSTEMİ
Peyzaj alanlarında bulunan bitkilerin ve tarımsal alanlardaki endüstriyel bitkilerin su ihtiyacını karşılamakta kullanılan sulama ürünlerindendir.özel olarak düşük hacimli sulama sistemleri için tasarlanmıştır.suyu bitkilerin kök bölgeleri ve yakınına boru üzerinden damlaması yoluyla uygular.

Damlama sulama sistemi içerisinde bahçenizde veya balkonunuzdaki saksılarınızın sulanması için kurşun kalem kalınlığında (Ø8 mm)spagetti borular yardımıyla damlama sulama sistemi uygulanabilir bir alternatiftir.

Su tasarrufu açısından en etkili sulama ürünlerindendir.

Yabani ot popülasyonunu asgariye indirir.

 

TERLEME BORULARI YARDIMI İLE OTOMATİK SULAMA SİSTEMİ
Araştırmalara göre ülkemizde suyumuzun %73’ünü tarım için kullanıyoruz. Tarımsal sulamada yapılacak %10’luk bir tasarruf bile bütün illerimizin içme suyu ihtiyacını karşılayacak düzeydedir. Küresel ısınma ile baş edebilmenin en etkin yolu suyumuzu tasarruflu kullanmaktır.

 

TOPRAK ALTI DAMLATICILAR İLE SULAMA SİSTEMİ
Çim alanları,çalı türü bitkiler ve yer örtücü bitkilerin olduğu alanların toprak yüzeyinin altından sulanmasında kullanılan sulama sistemidir.

Çalışma prensibi damlama sistemle aynıdır.damlatıcıları kök girişini engelleyici şekilde tasarlanmıştır.

Toprak altında olduğundan dolayı suyun buharlaşma ile olan kaybı çok düşük olacaktır.

Damlama sisteme göre avantajları ise; borular güneşin zararlı  etkilerinden,sıcaklık değişim etkilerinden,kuşlar ve diğer canlıların borularda oluşturacağı zararlardan etkilenmezler.